Strona Główna arrow Wydawnictwo arrow Nasze artykuły arrow Poprawić wzrok... Akasha   english   german   czech
i Ty możesz widzieć bez okularów!
Menu główne
Strona Główna
O Nas
Terminarz
Szkolenia
Chodzenie po rozżarzonych węglach
Galeria Sztuki
Wydawnictwo
Kącik przyjaciół
Ogłoszenia
Mapa serwisu
e-Sklep
Gościmy
Odwiedza nas 32 gości
Galeria Sztuki
Galeria Akasha
Nasze czasopisma
 4_elixiry.gif
 Ezoteryk
 Psychologia w Biznesie

 
Impresariat Akashy
Popularne
e-Wróżka 
Terminarz 
Antystres - BATna stres 
Praktyk NLP 
Firma Szkoleniowa Akasha 

Kontakt:
akasha@akasha.com.pl
Tel: (12) 656 16 52
Tel kom: 602 235 979
[więcej]
Poprawić wzrok... Drukuj Wyślij znajomemu
Chciałabym niezwłocznie podzielić się z Wami moją radością. "Od 40 lat noszę okulary cylindryczne - ostatnio 3 pary: do dali +2 cyl +1, do komputera +2/+3 i cyl +1 ( dwuogniskowe) i do czytania +3,5, cyl.+1.
Po 2 dniach kursu z P. Siegiejem nie mogłam korzystać z żadnych okularów, które posiadam.

Po wczorajszej wizycie u okulisty stan oczu jest następujący: w refrakcji - nie ma astygmatyzmu, jednakże dostałam na miesiąc okulary +1,5 i cylinder +0,5 . Poprawa wzroku nastąpiła!


Pani doktor była zachwycona jak wspaniale oczy akomodują i powiedziała, że chętnie posłucha szczegółów o moich ćwiczeniach - o metodzie Batesa słyszała, ale nie miała z nią bliżej do czynienia."
 - Sylwia -


Takie listy nie są rzadkością. Docierają od 10 lat do krakowskiej firmy Akasha, która łącząc działalność wydawniczą, galeryjną i szkoleniowo- edukacyjną wyspecjalizowała się w kursach korekcji wad wzroku prowadzonych autorską metodą Siergieja Litwinowa.

Metoda ta opiera się na założeniach opracowanych na początku ubiegłego wieku przez amerykańskiego okulistę doktora Williama Batesa, który pierwszy zauważył, w jaki sposób zmienia się ostrość widzenia - u tej samej osoby - od dobrej do złej i na odwrót, w zależności od jej fizycznego i emocjonalnego stanu. Przeprowadzone przez Batesa naukowe badania tego zjawiska wykazywały, że wady wzroku mogą powstawać i/lub powiększać się pod wpływem codziennych stresów. Udowodniły również, że te problemy mogą być korygowane poprzez świadome i właściwe nawyki wizualne.

Uczestnicy treningów poznają więc ćwiczenia uruchamiające mięśnie gałki ocznej, usprawniające akomodację (umiejętność widzenia ostro zarówno blisko jak i daleko), techniki szybkiego wypoczynku oczu. Ważne w treningach jest również ćwiczenie adaptacji do zmiennych warunków oświetlenia - oko ma widzieć dobrze zarówno w słoneczny dzień, jak i w półmroku. W zakres terapii wchodzą również metody zaczerpnięte ze wschodu - masaże shiatsu i akupresura, a także ćwiczenia kręgosłupa. Dzięki NLP i psychotechnikom można zasady dobrego widzenia łatwo wprowadzać w nawyk.

Litwinow podkreśla, że najszybciej wyniki osiągają ci, którzy poznane na kursie sposoby radzenia sobie twórczo adaptują do codziennego życia. Nie chodzi o to, by wyznaczać czas na gimnastykę oczu - raczej o to, by w każdej sytuacji używać oczu w sposób dla nich jak najbardziej komfortowy i sprzyjający lepszemu widzeniu.

Jeśli chodzi o literki, to znalazłam dobry na nie sposób. Zawiesiłam sobie tablicę na szybie i najpierw obrysowuję kontury obiektów bardzo daleko za oknem, a później przerzucam wzrok na tablicę, która jest bliżej mnie, a później na  jeszcze jedną, którą trzymam w ręce. - napisała Agnieszka, która zauważyła, że tak proste ćwiczenie pozwala jej dłużej bez zmęczenia pracować przy komputerze. Na kursie dowiedziała się, że „oko kocha ruch" i zmianę odległości patrzenia, więc wiedzę tę zastosowała w praktyce.

Iwona z kolei opowiada, że na kurs przyszła mając - 13 dioptrii. Po roku zaczęła nosić okulary - 3, 5 a ulubiony czas na ćwiczenia to droga do pracy.

Nie każdy tak szybko osiąga znaczącą poprawę. O ile w czasie kursu praktycznie każde poprawnie wykonane ćwiczenie procentuje choćby momentem ostrzejszego widzenia, to o utrwaleniu efektu decyduje, na ile świadomi staniemy się zachowań korzystnych dla poprawy widzenia, a także nasza motywacja. Marzena, która swoją historię opisała na stronie www.akasha.com.pl przyjeżdżała kilkakrotnie na kursy Litwinowa i twierdziła, że przy jej wadzie (od dziecka silny zez, brak obuocznego widzenia) nie zauważa zmian. Kiedy trzy lata temu groziło jej zwolnienie z pracy z przyczyn zdrowotnych powróciła do ćwiczeń. Po roku treningu okulary uznała za niepotrzebne. W czasie kolejnych badań okresowych także okulista nie zalecił okularów i nie stwierdził przeciwwskazań do wykonywania pracy.

Na każdym z treningów spotykają się ci, którzy po raz pierwszy usłyszeli o metodzie reedukacji widzenia i tacy, dla których kolejny kurs jest okazją, by w atmosferze zabawy spędzić czas trenując wzrok i dbając o zdrowie oczu.

  
Artykuł zamieszczony w miesięczniku "Szaman" i przedruk w krakowskim miesięczniku "Oczko"


Drukuj Wyślij znajomemu
 
Kronika Akashy
Chcę być informowany o nowościach i promocjach.
Imię:
E-mail:
Posłuchaj wywiadu
Audycja z Siergiejem Litwinowem w radiu Czerwona Pigułka.
raczka.gif
Pobierz >>> (92MB)
i poleć znajomym.
Akceptujemy kupony
logo_bonus.jpg
Lyoness
Reklama


Copyright Akasha Sp. z o.o.
Advertisement